Dünya Gündemi Ülke Gündemi…

Öyle bir ülkede yaşıyoruz ve öyle bir millete sahibiz ki bir şeyi çok çabuk sahipleniyoruz, bir şeyden çok hızlı nefret edebiliyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu şu kaotik ortam bizlerin yani kamuoyunun gündemini çok hızlı değiştirebiliyor ve düşüncelerimizi allak bullak ediyor. Ben şahsen son bir haftadır sağlıklı düşünemiyor ve çevreme karşı sağlıklı bir üretimde bulunamıyorum.

Bu durumda olmamızın; şöyle bir an düşündüğüm zaman bir kaç sebebi var. İlk olarak ülkemizin stratejik konumu, ikincisi milliyetimizin düşünce dünyasının genişliği, üçüncüsü çok köklü bir medeniyetin tüm sorumluluğunun üzerimizde olması. Bu üç önemli unsur bizim şu an yaşadığımz olayların ağırlığını ve kargaşasını üzerimizde hissetmemize neden oluyor.

Ülkemiz bu çok hızlı gündem değişikliği ile ne derece baş edebilecek bu konuda biraz tedirginim, bu tedirginliğimin yanında birazda düşünce bütünlüğü var. Bu düşünce bütünlüğünü şu yönde söylemek çok doğru olacak sanırım. Medya kuruluşlarımız şu an ülke gündemimizdeki dolayısı ile dünya gündemindeki olaylarlar karşısında bireysel çatlaklıklar çıksada tek yürek olmuş durumda.

Fakat burada benim üzerinde düşündüğüm ve altında ezildiğim konu bu kargaşanın tüm kamuoyu üzerinde aynı etkiyi yaratamamış olması. Ya da bir etki var bu etkinin yansıması yanlış. Sadece protesto etmek, boykot yapmak ne derece etkili ve ne kadar sürebilirki somut ve sonuç getirecek çözümler ne zaman ve kimler tarafından sergilenecek merak ediyorum

Ülkemizin olaylar karşısındaki dik duruşu ve tepkisi ileriki aşamada nasıl sonuçlar doğuracak, bu sonuçlar ülkemiz açısından önemli olduğu kadar diğer ülkeler açısından nasıl olacak bu karmaşa ve kargaşa daha ne kadar devam edecek. Ya da bütün bunlara kesin çözümü Hitlerin çözümü ile mi yapılacak, bu senaryoda kimler rol alacak. Lanetli milletin lanetli çocuklarını kimler durduracak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir