Dünyanın Gençleri “Gençlik Şurası 2011’de” İstanbul’da Buluşuyor

Dünyanın Gençleri İstanbul’da Buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin organize ettiği, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Bakanların katılımı ile gerçekleşecek olan  “Genç Bakanlar”  temalı  ‘’Uluslararası Gençlik Şûrâsı 2011” İstanbul’da.

Üniversite öğrencisi isen durma başvur, dünyanın gençleri ile 3 günlük yoğun bir beyin fırtınası ile geleceğin Türkiye’sinin vizyonuna seninde katkın olsun. Hem kendini ifade et hem de oradaki genç arkadaşlarından istifade et. Uluslararası bir organizasyon içerisinde kendine yer bul.

Uluslararası Gençlik Şûrâsına Türkiye’den ve dünyadan yüzlerce genç katılacak. Uluslararası Gençlik Şurası’nın odak noktası ve sloganı “Türkiye ve Dünya Gençlerini Türkiye Bakanlıklarını Tartışmaya, Türkiye’nin Genç Bakanları Olmaya Davet Ediyoruz” şeklinde.

İstanbul’da 24-27 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘’Uluslararası Gençlik Şûrâsı 2011” gençlerin yönetimde etkin rol alacağı, üreterek, düşünerek ülke yönetimine katkı sağlayacağı,  farklılıkları pozitif olarak kullanacağı geleceğin  Türkiye’si için bir araya geliyor.

Üç gün boyunca şûrâ toplantılarına katılacak gençler fikir ve düşüncelerini rahatça ortaya koyabilecekleri bir platformda diğer gençlerle fikir alışverişinde bulunarak, düşüncelerini olgunlaştırarak ve somut verilere ulaşma, yeni çözümler üretme, ürettikleri fikirleri Türkiye Cumhuriyeti ve Bakanlar kurulunun gelecek vizyonu için belgeleme fırsatı bulacaklar.

Yurtdışından katılımcıların da olacağı organizasyonda yurtdışından gelip dönemsel olarak Türkiye’de eğitim gören ve ülkeyi tanıma ve inceleme fırsatı bulan ‘’Erasmus’’ öğrencileri, yurtdışından bakanlılar kanalıyla katılacak olan genç  heyetler  ve tüm ülkelerden başvuran  yabancı gençler katılımcılar arasında yer alacak.

Yabancı katılımcılar, Türkiye’de olmayan fakat olması gerektiği düşünülen bakanlıklar hakkında fikir beyan edecek, kendi ülkelerindeki yönetimsel deneyimleri yerli katılımcılar ile paylaşma ve tartışma fırsatı bulacaklardır.

Unutmayın Şura Son başvuru tarihi 10 Mart

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir