Düşün Taşın Dergimizin 4. Sayısı Çıktı

Düşün Taşın Derneği olarak “fare toplumundan yani tüketen toplumdan, klavye toplumuna yani üreten topluma” ulaşma yolunda çalışmalarımıza büyük bir özveri ile devam ediyoruz. Dergimizin 1. sayısından, 4. Sayısına kadar hep bu ilke doğrultusunda hareket ettik. Her sayımız için bir tema belirledik.

Hedef kitlesi gençler olan bir dernek olarak dergimizin 4. Sayısında “Üniversite Eğitimini” işledik. “Köklerden Göklere” diyerek “Dünya’da ve Türkiye’de Üniversite Eğitimi” konusunu mercek altına aldı.

Kuruluş felsefesinin sacayaklarından biri olan “Her Daim Öğrenme” mottosuyla ilerleyen Düşün Taşın 4. sayısında Ümit Türkseven’ in “Dünyada ve Türkiye de Üniversite Eğitimi” başlıklı yazısıyla akademik eğitimin en hassas noktalarına temas ederken,  Zafer Baydere’nin “Eğitim, Üretim, Teknoloji” adlı incelemesinde teknolojin eğitime olan entegrasyonu sayesinde üretimin önemini anlatıyor.

Birbirinden değerli akademisyenlerimizi misafir ettiğimiz dergimizde İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Sedat Murat ile yaptığımız röportajda nitelikli nesilleri yetiştirmemin inceliklerine değindik. Aynı zamanda “Farklı Bir Akademisyenlik” adı altında Düzce Üniversitesinden Denetim Kurulu Üyemiz İlyas Temel Şafak ile röportaj gerçekleştirdik.

Düşün Taşın Her Yerde

7’inci yılına Düşün Taşın Her Yerde sloganıyla giren derneğimiz yıl içerisinde farklı alanlarda tanıtım ve organizasyonlara katıldı. İstanbul Gençlik Fuarında bulunan Düşün Taşın aynı zamanda CNR Kitap Fuarında 10 gün kitapseverlerle buluştu. Yoğun bir dönemin içerisindeki derneğimiz Düzce’de Konur Alp Antik Tiyatroda kitap okuma etkinliği düzenledi.

Denetim Kurulu Üyemiz, Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlyas Temel Şafak ile “Sıra Dışı Bir Akademisyenlik” konusunda keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Yediden yetmişe tüm beyinlerin Düşün Taşını olan derneğimizin bu sayısında minik arkadaşlarımıza özel içerikler ürettik.

Bir Kütüphane Projesi ile çocukların kalbine ulaşan Eğitmen ve Sunucu Aynur Ayaz ile samimi röportajımızda siz okuyucularımıza sunmaktayız.

Köklerimizden gelen güç ile göklere ulaşmak amacıyla daha dolu daha derin bir dergiyle huzurlarınızdayız.

Dergimizi BURADAN okuyabilirsiniz. İyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir