Gazap Ateşi (Man of Fire) – DVD Serisi (5)

Gazap Ateşi…

(Man on Fire) 2004 yapımlı Tony Scot yönetmenliğinde başrolünü Denzel Washington‘un oynadığı bir aksiyon filmi. 70 milyon dolarlık bütçesi ile sıra dışı senaryosu ile izlenilesi bir film

Bir gün eski arkadaşı olan Paul Rayburn (Christopher Walken) ile görüşür. Rayburn ona Meksika da bir korumalık işini teklif eder, Creasy bunu kabul eder.

Çünkü Meksika da çocuk kaçırma olayları çok ilerlemiştir. Ve bu kaçırılan çocukların büyük kısmı hayatlarını kaybetmektedirler.

Creasy  New Mexico da kendisi gibi bir korumaya ihtiyacı olan aileyle görüşür ve anlaşır. Artık ailenin tek çocuğu olan 9 yaşın da ki küçük kız Pita (Dakota Fanning), John’ un korumalığı altındadır.

Creasy İlk günlerde bu sıradan hayata ve içinde öldürdüğü insana alışmaya çalışmak ve sık sık intiharı istese de yine depresyondan yavaş yavaş çıkmaya başlar.

İşinin ilk gününde Pita’ yi pek sevmez, Pita John’ la arkadaş olmak istemektedir ve bunun için ona geçmişi ile bazı sorular sormaktadır. Buna sinirlenen Creasy Pita yı kendinden uzaklaştırır.

Ancak bu olay sadece ilk günü kapsar. Her geçen Geçen gün ve  Pita’nın ailenin iş gezisinde olduğu zamanlarda Creasy Pita‘ ya çok yardım da bulunur ve arkadaş olurlar. Hatta çok uzun zaman dır gülmeyen Creasy gülmeye ve içindeki ölmüş duyguları yeniden yaşatmaya çalışır. Creasy’i Pita güldürmeyi başarmışdır.

Creasy hayata bağlayan ve oma yaşama umudunu tekrardan aşılayan Pita olmuştur. Creasy ve Pita çok iyi arkadaş olurlar.

Creasy bir gün Pita’ yı müzik öğretmeninin yanına götürürken saldırıya uğrarve vurulur. Gangısterler tarafından kaçırılan Pita fidye karşılığı serbest bırakılacaktır.Ama fidyeciler için sonun başlangıcı başlayacaktır.

Creasy Pita için tekrar adam öldürmeye ve hayatından bile vazgeçmeye hazırdır ancak olayları araştırdıkça işin içinde olan sürpriz insanlarla karşılaşmasına az kalmıştır.

Film senaryosu ve olaylar örgüsü ile kesinlikle izlenesi bir film. Denzel Washington bu film için belkide biçilmiş bir kaftan. Siz sadece onu izleyin iyi seyirler. Ben paylaştım, eh artk sizde beğenirsiniz:)

Paylaş-ı Yorum:İsmail Ünlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir