Leon – The Professionel – DVD Serisi (6)

Leon: Orijinal Adı;  Leon the Professional

Filmin Senaryosu ve yönetmenliğinin altında Luc Besson’un imzası var. Filmin başrollerinde ise, Jean Reno, (küçük kız) Natalia Portmant ve Gary Oldman yer almaktadır.

Léon, Amerika’nın Newyork şehrinde ikâmet eden ve patronu Tony’den aldığı işleri yapan bir tetikçidir. Hayatını kurallardan oluşturmuş, sert, acımasız ve tam anlamıyla bir profesyoneldir.

Leon’da ki bir tetikçi olmanın verdiği soğukluk ve işindeki profesyonellik onun içindeki insanı öldürmesine neden olmuştur.

Leon hayatını işine adamış ve kurallar bütünü içerisinde çalışmaktadır. Her gün spor yapan silahlarını temizleyen, işi tetikte beklemesini gerektirdiği için hiçbir zaman yatakta yatmayan ve sürekli koltukta uyuyan sıra dışı bir katildir.

Fakat bu sıra dışılık onun her sabah süt içmesine ve içinde öldürdüğü insanlığı yetiştirdiği çiçekte yaşatmasına engel değildir. Mathilda adında küçük bir kızla yolları kesişir. Bu küçük kız komşularından birinin kızıdır.

Ailesini bir uyuşturucu hesaplaşmasında kaybetmiş küçük bir kız. Bu kız ona hiç alışık olmadığı bir dünyaya kapısını aralar. Mathilda Leon’a yeniden yaşama sevinci verir ve onu yanına alır.

İkisi iyi bir ekip olma yolunda ilerlemektedirler. Fakat yaptıkları iş ve Mathilda’nın düşünceleri Leon’u zorlamaktadır. Leon bu ikilem içerisinde işinde de ilerlemek ve patronunu üzmek istememektedir.

Film sıradan hayatın sıra dışı karakterlerini bir araya toplayarak sizlere farklı bir dünyayı; Amerika’nın yozlaşmış aile yaşantısı ile birlikte bir tetikçinin sıra dışı hayatını anlatmaktadır.

Paylaş-ı Yorum: İsmail Ünlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir