The Expendables – Cehennem Melekleri – DVD Serisi (8)

The Expendables

Filmimizin orijinal adı: (The Expandables). Türkçesi ise “Cehennem Melekleri”.

Bu Filmi uzun zamandır bekliyordum çünkü film de daha önceden tanıdığım ve filmlerini büyük bir hayranlıkla izlediğim dünyaca ünlü oyuncular bulunmakta.

Bu oyuncular arasında aynı zamanda filmin yönetmenliğini de yürüten Sylvester Stallone; Jason Statham, Bruce Willis, Jet Li, , Arnold Schwarzenegger, Mickey Rourke gibi yıldızlar bulunmaktaydı. Film türü itibari ile macera, aksiyon ve adrenalini bir arada barındırıyor.

Film de bu kadar yıldız olunca ve bu yıldızların hepsi aksiyon filmlerinin değişmez oyuncuları olunca ortaya çok hareketli bir yapıt ortaya çıkıyor.

Filmden bahsedecek olursak; Cehennem Melekleri bir kiralık savaş timidir. Savaşçı timinin dünyanın farklı coğrafyalarında görev yapmaları da buna bağlı olarak kaçınılmazdır.

Savaşçı timinin Aden körfezin de ki son görevlerinden kısa bir süre geçtikten sonra bu kez ki görevleri Güney Amerika’da bir ada ülkesine sızarak, bu ülkenin Amerikalı eski bir CIA görevlisi tarafından yönlendirilen acımasız diktatörünü devirmektir.

Fakat görev başlar başlamaz The Expandables grubu her şeyin tam olarak göründüğü gibi olmadığını anlarlar. Kendilerini tehlikeli bir ihanet ağının içerisinde bulurlar.

Görevlerinin tamamlanmasının engellenmesi ve masum bir insanın hayatının tehlikeye atılmasından başka The Expandables grubu daha zor bir durum olan grubun dağılma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Bu tehlikeye rağmen grup birlikteliğini bozmaz ve bu görevi kabul ederler. Görevleri doğrultusunda ada ülkesine yola çıkılır ve Amerika da başlayan macera Kuzey Amerika’nın küçük ada ülkesinde devam eder.

Film konusu ve senaryosu yönünden alışılagelmiş senaryolardan olsa da kendi içinde farklılıklar barındırmakta. Tabi buna dünyaca ünlü oyuncuların bir arada bulunmasını da katarsak ortaya izlenilebilesi bir çıkıyor.

Film görsel açıdan zayıf ve yakın çekimlerin çok olması izleyiciyi bütünlükten alı koyuyor. Görsel efektlerin zayıflığına rağmen aksiyon sahneleri başarılı ve oyuncuların birbirlerine karşı uyumu da etkileyici.

Özellikle Sylvester Stallone ve Jason Statham arasındaki uyum filme güzellik katmış. Film içerisindeki esprili diyaloglar izleyici de filme ve oyunculara karşı sıcaklık hissettiriyor.

Film dünyaca ünlü oyuncuların bir arada bulunması hasebi ile kesinlikle izlenilebilesi bir film. Aksiyon ve macera bir arada. Bu arada filmimizin imdb puanı (7.2)…

Paylaşıyorum:

İSMAİL ÜNLÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir