Hayalimiz ve Bir Yıllık Hikâyemiz; Akilâne A.Ş

Öğrendiklerini paylaşmak ve yeni şeyler öğrenmek için yeni başlangıçlar yapmak bir girişimci için en temel nokta. İki farklı üniversite ve iki farklı bölümde toplam 6 yıllık üniversite eğitimin boyunca teorik bilginin yanı sıra uygulamaya ve keşfetmeye dair sürekli bir çaba içerisinde oldum. Bunun hem üniversite hayatında hem de iş hayatında birçok faydasını da gördüm.

Üniversite hayatım ile birlikte başlayan çalışma hayatım da ise farklı sektör ve alanlarda çalıştım. Sinema ile başlayan iş hayatım, Sivil Toplum Kuruluşları, gazete ve TV ile devam etti. İçinde stajlarımın da olduğu 8 yıl medya ve Sivil Toplum Kuruluşları tecrübesinden sonra birçok farklı konuda deneyim elde ettim.

2015 Kasım ayı itibariyle medya sektörüne elveda diyerek uzun yıllardır hayalini kurduğumuz “Proje Ajansı” kurma fikrimizi 2015 Aralık ayı itibariyle hayata geçirdik. “Aklın yolu birdir” diyerek 8 yıldır birlikte yol yürüdüğümüz, aile olduğumuz dostlarımız ile Akilane Stratejik Danışmanlık & Yönetim A.Ş.’yi kurduk.

Akilane Stratejik Danışmanlık & Yönetim A.Ş. olarak faaliyete başladığımız 1 Ocak 2016’dan bu güne tam 1 yıl geçti. “Yeni Nesil Proje Ajansı” olarak çıktığımız bu yolda “Parlak Fikirler Üretmek” ve hizmet sunduğumuz markalarımızın “Güçlerini ve Potansiyellerini Ortaya Çıkarmak” için var gücümüz ile çalıştık.

Trendleri takip eden, yenilikçi, marka ve sektör odaklı hizmet anlayışımız ile 2016’dan geride kalan 365 gün içerisinde; eğitimden sağlığa, sanayiden tekstile, sivil toplum kuruluşlarından kamu kurumlarına ihtiyaçları doğrultusunda birbirinden farklı hizmetler sunduk. Kısa ama yoğun geçen süre zarfında hizmet sunduğumuz markalarımızın;

  • Potansiyellerini ortaya çıkardık,
  • Kurumsal ve Online itibarlarını artırdık,
  • Hizmet kalitelerine farklı bir bakış açısı getirdik.

Akilâne Markaları

Ocak 2016’da başladığımız çalışmalarda ilk hizmet verdiğimiz kurum otomotiv sektörünün öncü markalarından biri olan Opel’in en büyük servislerinden Odak oldu. Opel Odak’ın satış temsilcisi olarak işe alacağı yeni personeline yönelik özel olarak tasarladığımız ve toplamda 4 gün süren Profesyonel Satış ve Müşteri İletişimi eğitimini gerçekleştirdik.

Online itibar, web sitesi tasarımı ve kurumsal dergi tasarımı yaparak mevcut potansiyeli ortaya çıkarmak için özel olarak tasarladığımız içeriklerimizi Hansu Avukatlık markamıza uyarladık.

Butik ve A+ bir sağlık kuruluşu olma yolunda hızla ilerleyen Baypark Hospital markamız için Kurumsal Markalama ve Online İtibar üzerine çalışmalarda bulunduk. Markamızın var olan potansiyelini doğru bir şekilde konumlandırarak 7 aylık süre içerisinde 360 derece pazarlama yolunda büyük mesafe kat ettik ve 2017 ‘nin ilk günlerinde www.baypark.com.tr web sitelerini yenilenmiş yüzü ile yayına aldık.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin İstanbul’daki Mili Saray ve Kasırlarında görev yapan 400 personeline Fırat Çakır Akademi çözüm ortaklığında, Halkla İlişkiler Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi gerçekleştirdik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm daire başkanlarına ve Genel Sekreterlik makamı yöneticilerine “VİP Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitimi” verdik. Instagram üzerinden satış yapan Kıyafet Budur sayfasını bir e-ticaret markasına dönüştürmek için Kurumsal Kimlik Tasarımı başta olmak üzere tüm konumlandırma ve markalama çalışmalarını tamamladık.

Uzun yıllar Kadın Tekstil ürünleri imalat ve toptan satışını gerçekleştiren tekstil sektörünün kalbi olan Merter ve Zeytinburnu’nda mağazaları bulunan Amorti Tekstil markasının Kurumsal Kimlik tasarımı, web tasarımı ve Online İtibar yönetimini yaptık. Türkiye’den Kanada’ya uzanacak bir eğitim danışmanlık firması olan “Canademy” markasının üretimini sağladık.

Sektöründe dev projelere hizmet veren Yıldırımdan Korunma ve Topraklama Sistemleri sunan Esco Topraklama markamızın “Dijital Dönüşümünü” ve “Online İtibar Yönetimini” yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Karadeniz Bölgesi’nde hizmet verecek olan saha araştırma firması “Karadeniz Saha Araştırma Eğitim ve Danışmanlık’ın kuruluş, kurumsal kimlik ve online itibar hizmetlerini gerçekleştirdik.

Çözüm ortaklarımızdan biri olan Fırat Çakır Akademi’nin Sosyal Medya Kurumsal Kimlik tasarımını yaptık. Düşün Taşın Derneği’nin tüm sosyal medya yönetimi ve prestij yayını olan Düşün Taşın Dergisi’nin üretim, tasarım ve basımını gerçekleştirdik.

Türkiye genelinde onlarca yurdu bulunan ve gelecek nesillerin yetişmesine vesilen olan TÜRGEV yurtlarının yönetici ve öğrencilerine Etkili iletişim ve Beden Dili ile 21. Yüzyıl eğitimlerini gerçekleştirdik. İstanbul Teknopark A.Ş yönetiminde bulunan üst düzey personeline “Kurumsal Hayatta İletişim ve Etkili Beden Dili Kullanımı” eğitimini Fırat Çakır Akademi iş birliği ile gerçekleştirdik.

Kreş, anaokulu, gündüz bakım evi ve aile danışmanlık hizmeti veren Bayram Yuva – Katre Çocuk Aile Danışmanlık Merkezi’nin Kurumsal Kimlik başta olmak üzere, dijital dönüşüm ve online itibar yönetimlerini gerçekleştiriyoruz.

Kurulduğumuz günden bu yana geçen 1 yıllık süre zarfında hizmet verdiğimiz markalarımızın potansiyellerini keşfedip ortaya çıkardık. Dijital dönüşümlerini gerçekleştirerek marka konumlandırmalarını yaptık. 2017 yılı itibariyle de tüm markalarımızın potansiyellerinin ortaya çıkarmak, edindiğimiz tecrübeleri yeni markalarımıza aktarmak için çalışmaya devam edeceğiz.

İsmail Ünlü

Genel Müdür Yardımcısı

Akilane Stratejik Danışmanlık & Yönetim A.Ş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir