Kartepe de Zirveye Bir Adım; Dördüncü Or-Ge Kamp

Dördüncü Or- Ge Kamp Değerlendirmesi

İstanbul daki tüm üniversiteli kulüplerin katılabildiği bir organizasyon düşünün. Yapılacak bu organizasyon da hiçbir şekilde bir kaygı güdülmesin. İsteyen her kulüp, bütün kulüplerin katılabildiği böyle bir organizasyona katılabilsin ve projelerini anlatsın. Evet böyle bir organizasyon hafta sonu yani (21-24 Ekim 2010) tarihleri arsında Kartepe de gerçekleşti.

Kim? Nerede? Ne Zaman? Nasıl?

İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu bünyesinde gerçekleştirilen ve İstanbul da ki 29 farklı üniversiteden 200’ün üzerinde kulübün katıldığı, 60 organizatörün yer aldığı, birbirinden değerli konukların olduğu, 8 topluluğun yer aldığı dört günlük eğitim ve oryantasyon kampı. Yani nam-ı değer Organizasyonel Gelişim Kampı (Or-Ge Kamp).

Kartepe Greenpark otelde gerçekleştirilen Or-Ge kampta birçok etkinliğin yanı sıra İstanbul‘un en aktif kulüplerinin yöneticileri ve temsilcileri ile tanışmak, katılımcılar adına inanılmaz bir network sağladı.

Or-Ge kampa gelen konukların vermiş olduğu eğitimler gerçekten inanılmazdı. Birbirinden değerli konuşmacıların ağırlandığı bu eğitim kampında çok verimli bir çalışma yürütüldü.

Sıra Dışı Girişimci; Alphan Manas

İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu’nun düzenlediği Or-Ge Kampı’nın ilk gününe katılımcılar Sıra Dışı Girişimci Alphan Manas ile uyandı ve bir girişimci nasıl olunur, yöneticilik mi liderlik mi, girişimci ekosistem içerisinde mi olmalı egosistem içerisinde mi olmalı, inovatif girişimcilik nasıl olmalı, Türkiye’nin geleceği ve teknoloji gibi konularda eğitim aldık.

Ardından İlklerin Lideri Nasuh Mahruki ile liderlik, takım çalışması, kişisel hedefler, herkes kendi everestini hedeflemeli konuları ile devam ettik.

4. Or-Ge kampın ilk gününde  atölye çalışmaları, kulüpler arası söyleşiler, topluluk toplantıları ve interaktif çalışmalar yapıldı. İstanbul’un en aktif öğrenci kulüplerinin yer aldığı kampın ilk gün tamamlandı.

Kampın ikinci gününe genç girişimci Ömer Ekinci ile uyandık. Ömer Ekinci katılımcılara, yapmış olduğu girişim üzerinden tecrübelerini, gençler olarak bir girişimde bulunurken karşılaşılacak güçlükleri, dikkat edilmesi gereken hususları kendi girişimi üzerinde anlattı.

Bir Dünya Markası Çıkarmak; Ahmet Paksoy

İkinci günün ikinci konuşmacısı akademisyen olarak hayatına devam ederken bir anda kendini İDO’nun başında bulan, genç genel müdür Dr. Ahmet Paksoy du. Ahmet Paksoy bir devlet kurumu nasıl bir dünya marksı olur yaşamış olduğu tecrübelerinde yararlanarak bizlerle paylaştı. Ardından AB Programları ve ulusal ajansın bu projelere verilen destekler konulu eğitim programı ile birlikte günün akşamında atölye çalışmaları ve müzik dinletisi vardı.

Kampın son günü boş zamanın çok olduğu, doğal güzelliklerin tadını çıkarıldığı, tüm katılımcılar ile farklı aktivitelerin yapıldığı ve kapanış programı ile noktalanan çok verimli bir Organizasyon gerçekleşti.

Tüm katılımcı arkadaşlara ve kulüp temsilcilerine teşekkür ediyor nice kamplara hep birlikte diyorum. Böyle bir kampa Organizasyon ekibi içerisinde katılmak ayrı bir zevk, kulüp temsilcisi olarak katılmak ayrı bir zevkti.

Paylaş-ı Yorum: İsmail ÜnlüBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir