Pazarlama ve İletişimin Yeni Kuralları – Kitap Paylaş-ı Yorum Serisi (2)

Pazarlama ve İletişimin Yeni Kuralları…

İnternet ile iletişimde ne paylaşırsanız onula tanınırsınız! Paylaşımlarınız ister ticari, ister sosyal, isterse sadece günlük sıradan şeyler olsun bütün paylaşımlarınız sizleri yansıtır, sizin öyle tanınmanıza neden olur.

Pazarlama ve iletişimin yeni kuralları derken insanların yaşadığımız yüzyılda bu iki kavramı daha etkili ve daha profesyonel halde kullandığı başka bir yüzyıl olmadı.

Okumuş olduğumuz bu kitapta pazarlama ve iletişimin yeni kuralları üzerine analizler ve internet teknolojisinin pazarlama üzerine yeni ortaya çıkan imkanları anlatılmaktadır.

Bu iki kavram internet teknolojisinin zirve yaptığı bu dönemde üretici ve alıcı arasındaki sağlıklı iletişimin nasıl olması gerektiğine de yer vermekte. Bütün bunları;

  • Alıcılara doğrudan ulaşmak için Basın bültenleri,
  • Bloglar,
  • Pod yayınları,
  • Viral pazarlama
  • Online medyadan ;

nasıl faydalanırı bizlere çok uluslu şirketlerin yapmış olduğu çalışmaları, kampanyaları, reklamları, iletişim ve pazarlama stratejilerini örnekler bulunmaktadır.

Kitap bu iki kavramı internet öncesi ve internet sonrası olmak üzere iki dönemde inceleyerek farklarını ortaya koymakta ve internetin neleri değiştirdiğini nasıl yenilikler kazandırdığını bizlere sunmaktadır.

Ayrıca kitapta basın bültenlerinin, blogların, pod yayınlarının, viral pazarlamanın ve online medyanın internet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte nasıl yenilikler getirdiğini bizlere uygulamalı örneklerle anlatmaktadır.

Kitap internet ve iletişimi günümüzde ayrı düşünmenin imkansızlığını, bunun yanında bu ikisinin diğer tüm ekonomik, sosyal, ve kültürel unsurlar içerisine nasıl girdiğini bizlere sunmaktadır.

Kitap internetteki birçok yenilikten ve bunu yapmış olduğumuz internet alt yapılı işlerde nasıl kullanmamız gerektiğini bizlere vermektedir.

İçerisinde bütün bunları farklı başlıklar altında inceleyerek ve bölümler arasında atıf yapılarak ayrıntılı bir şekilde anlatmaktadır. Kitabın ilk on bölümü daha çok iletişim ve pazarlamanın değişen kuralları ve bunların canlı örneklerini bizlere sunmakta.

Belki bu bölümleri okurken örnek bolluğundan ve örneklerin uzunluğundan sıkılabilirsiniz ama 9 ve 10. Bölümlerden sonra kitap daha öğretici ve bilgilendirici olmakta.

İnternet ve iletişim üzerine bilmediğimiz ya da kişisel web sayfalarımızda kullanamadığımız birçok bilgiyi buralardan öğrenmiş bulunmaktayım. Burada paylaşılan bilgiler kesinlikle uygulana bilecek türden. Kitap içerisinde öğrendiğim birçok farklı internet ve iletişime dair bilgi ve teknikleri yine bu blogdan paylaşacağım, iyi okumalar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir