Ömrünü Ömrüme İlikler misin? Sevginin, Aşkın ve Ayrılığın Kitabı

Ömrünü Ömrüme İlikler misin? ismi ile özel, anlattıkları ile sizleri cümleler içine hapseden, okuduğunuz bir cümleyi kendi iç dünyanızda anlamlandırmak için bir an duraksadığınız bir eser. Kitap, kapağını açtığınız andan itibaren karakterlere ve hiçbir olay örgüsüne boğulmadan sadece ve sadece cümlelerin sihirli dünyasına bir yolculuğa çıkarıyor.

Kitaplarla İlgili Sözler

“Kitaplardan insanı tanıdım” – Roosevelt “Kitaplar sessiz öğretmenlerdir” – Gellius “Yazarlar ölür, kitaplar kalır” – Bulves Ligtton “İyi bir kitap insana can veren kandır” –...

Kitaplarla İlgili Atasözleri

“Kitap ruhun ilacıdır” – Japon Atasözü “İyi kitap kendini över” – Alman Atasözü “Her devrin kitabi vardır” – Arap Atasözü “Tek kitaplı insandan kork” –...

Kitap Okumakla İlgili Sözler

“Okuyanlar iki misli daha iyi görür” – Maender “Asgari okuyan, asgari ücrete talim eder” – Kitap Alıntı “Cümleler zihnimize gerçekleri çakan çivilerdir” – Diderot “Okuyun...

Nasıl Bir Yaz Tatili?

Yaza ilk olarak Kitap Listelerimizin oluşturulması ve taahhütlerin verilmesi ile başladık ve bunu Film Listelerinin oluşturulması, Kamp Programları, Workshoplar, Piknik Organizasyonları, Kahvaltı Programları, İftar Organizasyonu ve son olarak ta benim için taaaa Eylül ayına sarkan bir küçük tatil kaçamağı ortaya çıktı.

Önce Okuma Sonra Yazma mı? Yoksa?

Blog Çağı Bir Kitap Analizi Kullandığın mekanizmanın kitabını okumak durumu ile elime aldığım bir kitap Blog Çağı. Yaklaşık 2 yıl önce başlamıştım blog yazmaya ya...