STK Nedir?

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ya da Sivil Toplum Örgütleri (STÖ), resmî kurumların dışında kalan ve bunlardan bağımsız olarak çalışan; aile, kadın, çocuk, dini gruplar, spor ve müzik kulüpleri, yardım dernekleri gibi birey ve devlet arasında yer alan ve gönüllü olarak kurulan bütün örgütler sivil toplumu oluşturur.

Ömrünü Ömrüme İlikler misin? Sevginin, Aşkın ve Ayrılığın Kitabı

Ömrünü Ömrüme İlikler misin? ismi ile özel, anlattıkları ile sizleri cümleler içine hapseden, okuduğunuz bir cümleyi kendi iç dünyanızda anlamlandırmak için bir an duraksadığınız bir eser. Kitap, kapağını açtığınız andan itibaren karakterlere ve hiçbir olay örgüsüne boğulmadan sadece ve sadece cümlelerin sihirli dünyasına bir yolculuğa çıkarıyor.

Nasıl Bir Yaz Tatili?

Yaza ilk olarak Kitap Listelerimizin oluşturulması ve taahhütlerin verilmesi ile başladık ve bunu Film Listelerinin oluşturulması, Kamp Programları, Workshoplar, Piknik Organizasyonları, Kahvaltı Programları, İftar Organizasyonu ve son olarak ta benim için taaaa Eylül ayına sarkan bir küçük tatil kaçamağı ortaya çıktı.

Fakültemizden Uğur Dündar Geçti

“Usta” ya da “Araştırmacı” gazeteci, Uğur Dündar’a en çok atfedilen iki unvan. Böyle kallavi iki unvanına sahip Uğur Dündar İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesine söyleşi için geldi. Geldi ama ne geliş....

Facebook Gazeteciliği

Facebook Gazeteciliği İletişim teknolojilerinin hızla geliştiği günümüzde, habercilik ve gazetecilik anlayışı da aynı oranda gelişme gösterdi. Gelişim ile birlikte gelen değişim iletişim gibi bir çok...